XVIII. Vármegyei Rézfúvós Verseny a FFAMI szervezésében

Az elmúlt héten pénteken – március 22-én – rendezte meg iskolánk a XVIII. Vármegyei Rézfúvós Versenyt. Az 5 hangszerre, 4 korcsoportra meghirdetett megmérettetésre 15 iskolából közel 60 növendék küldte el nevezését.

A Sárospatakra érkezett vendégeket Sikora Attila, Sárospatak alpolgármestere köszöntötte, a versenyt Donkó József, a Sárospataki Tankerületi Központ igazgatója nyitotta meg.
Nagyszerű élményt nyújtott a verseny kezdetén megszólaló fanfár, melyet a megye rézfúvós tanáraiból összeállt együttes adott elő.
A tanulók produkcióit szakmai zsűri értékelte, melynek tagjai: Szavári András György trombitaművész, a Miskolci Szimfonikus Zenekar trombita szólam vezetője és a Miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium rézfúvós tanszakának vezetője, trombitatanára; Mohácsi István kürtművész, a Miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium kürttanára és Cserháti János harsonaművész, a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Karának harsonatanára.
Iskolánkat két trombitás növendék képviselte. Keczeli Gábor I. korcsoportos növendék, tanára Sáfrányos Miklós, valamint Graholy Bence III. korcsoportos tanulónk, aki a versenyen III. helyezést ért el, felkészítő tanára Kaszó Lajos. Növendékeinket Dr. Mellesné Boross Kinga és Neupauer Olga tanárnők kísérték zongorán.
A visszajelzések alapján ismét színvonalas és sikeres verseny házigazdája volt intézményünk.

Köszönetünket fejezzük ki rendezvényünk támogatóinak:
– Sárospataki Tankerületi Központ
– Sárospataki Farkas Ferenc Művészeti Iskoláért Alapítvány
– Sárospatak Város Önkormányzata
– For You3 Kft.
– Kispatak 2000 Kft.
– Hotel Bodrog Wellness & Elis Spa

Feltöltő

Fel