Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Néptánc találkozó Sárospatakon

Október elején a Csoóri Sándor Alap támogatásával rendezte meg A Sárospataki Amatőr Művészekért Alapítvány a B-A-Z Megyei Néptánc Találkozót, amelynek kiváló helyszínt biztosított A Művelődés Háza és Könyvtára felújított épülete. Az előzetesen jelentkező 12 együttesből végül 9 csapat – Ózdról, Mezőkövesdről, Szentistvánról, Cigándról, Szerencsről, Vajdácskáról – érkezett városunkba, s tizedikként természetesen a sárospataki táncosok is felléptek, s közreműködtek a lebonyolításban – regisztrációban, csoportok kísérésében – is. A rendezvényre hetek óta készültek, próbáltak a csoportok, s ennek eredményeként egy rendkívül színes gálaműsort láthattak az érdeklődők, a Lulugyi Roma Gyermek Néptáncegyüttes, a Karító Néptáncegyüttes, a Szabad Szombat Táncegyüttes, Matyó Táncegyüttes, Hajnali Néptáncegyüttes, a Gyöngyvirág Néptáncegyüttes, Sarkantyús Néptáncegyüttes, Ózdi Néptánc Egyesület, Százrózsás Táncegyüttes, és a Bodrog Néptáncegyüttes előadásában. A vacsorát követően egy kiváló hangulatú táncházban együtt mulattak a táncosok a Bakator Zenekar muzsikájára. Hasonló megyei találkozó évtizedek óta nem volt városunkban, azonban most folytatását tervezik a szervezők a következő évben, a nagyszabású, Kárpát-medencei Csoóri Fesztivál keretében.

Feltöltő

Fel