Csomósék megnyerték a Peugeot 208 Rally Cup Hungary kupasorozatot

Második szezonját kezdte meg 2019-ben a magyar ralibajnokságban a Peugeot 208 Rally Cup Hungary elnevezésű pénzdíjas márkakupa sorozat, melynek keretein belül egyforma autókkal, azonos motorvezérlő programmal és jól meghatározott, egységesített körülmények között tudták összevetni tudásukat a kupába nevező párosok.

Csomós Mixi és Nagy Attila érett, és gyors versenyzéssel szerezte meg a bajnoki címet és az ezzel járó lehetőséget, hogy jövőre egy ERC futamon indulhasson a kupasorozat promótereinek, a Peugeot Hungáriának és a Tagai Racing Technology-nak a jóvoltából!

Mixiék 18 ponttal vezetik a kupát és legnagyobb ellenfelük, a Szauer-Rácz páros, akiknek már csak matematikai esélyük lett volna az első helyre jutni (19 pont a maximálisan elérhető). Szauerék nem adták le a nevezésüket, így vált egyértelművé Csomósék bajnoki címe.

Az utolsó futam a Nyíregyháza Rally lesz 2019. november 8-10. között, ahol már gyakorlatilag győztesként egy örömautózást hajthatnak végre Csomósék.

Cikk és fotó forrása: DuEn Rally facebook oldala.