Zágrábban is jól teljesítettek a sárospataki karatékák

Március elején 16. alkalommal rendezték meg a Domenice Cup, Nemzetközi Kyokushin karate versenyt Horvátországban, Zágráb városában. A Sárospataki Kyokushin Karate Sportegyesület 16 fővel (9 versenyző, 1 edző és 6 kísérő szülő) képviselete városunkat.

15 ország, 34 klub 230 versenyzője közül a következő eredményeket sikerült elérniük a kitartó pataki résztvevőknek:

Gál Csaba Patrik IV. hely
Kovács Áron IV. hely
Kovács Aba Bátor III. hely
Gál Nóra Vivien III. hely
Szabó Bence II. hely
Velmovszki Dóra II. hely
Búza Ábel I. hely.

Sajnos a két formagyakorlatban induló versenyzőnknek – Tallárom Balázsnak és Szabó Dánielnek – nem kedvezett a sorsolás, hiszen a 2001-2004-es összevont korosztály legfiatalabbjaiként a végén első, illetve másodikként végzett versenyzőkkel kezdtek, így az első kör után búcsúzniuk kellett.

Külön ki szeretném emelni Kovács Aba Bátor (hét éves) teljesítményét, akinek ez volt az első versenye. Tizenegy fős tábláról három nyert egy vesztett küzdelemmel a dobó harmadik fokára tudott felállni. Jó tudni hogy van utánpótlás az egyesületünkben!

Végül de nem utolsó sorban nem mehetünk el a szülők támogatása mellett sem, hiszen hatalmas segítség ebben a korosztályban a gyerekeknek ha maguk mögött tudják akár a helyszínen, akár otthon a szülői biztatás!

Velmovszki József beszámolója

Feltöltő

Fel