Advent, karácsonyvárás a Kisrefiben

A Kisrefi közössége ezen az éven is nagy izgalommal készült az adventi időszakra.

A gyerekek meghatódva, várakozó tekintettel állták körbe a hitoktatónk, Fejérné Darab Krisztina által elkészített adventi koszorút. Fejér Zoltán iskolalelkész tartotta a reggeli áhítatot. Arról szólt közöttünk, hogy az elkövetkező négy hét az eljövetelre való várakozás ünnepe. Advent második vasárnapján az idén is, iskolánk közössége gyújtotta meg a Református templomban, melynek helyszíne a Mudrány Étterem, a második gyertyát az adventi koszorún. A gyülekezetnek tanulóink műsorral kedveskedtek. Énekhangjukkal és versmondásukkal tették meghitté az Istentiszteletet. Fejér Zoltán iskolalelkész hirdette az igét. Az ünneplés este folytatódott a városi ünnepségen, melyen a város általános iskolái gyújtották a gyertyát. Az iskolánk énekkara több kétszólamú karácsonyi dallal örvendeztette meg az ott lévőket. Cseke Róza 5. osztályos tanuló, Túrmezei Erzsébet Találkozó a jászol mellett című versét szavalta. Ezekkel az alkalmakkal is készülünk lelkiekben a karácsonyra.

Sárospataki Református Kollégium Általános Iskolája

Feltöltő

Fel