Szüreti bál az oviban!

A sárospataki Örömhírvétel Görögkatolikus Óvoda 2016. 10. 22-én jótékonysági szüreti bált rendezett.

A mulatság helyszíne a sárospataki Szent Erzsébet Általános Iskola étterme volt. Az ízletes vacsorát az iskola szakácsai készítették el Rézművesné Palatinusz Jutka irányításával. A bőséges és különleges étel minden bálozónak nagyon ízlett. Köszönet az iskola igazgatójának Kissné Murányi Andreának, hogy biztosították számunkra a helyszínt, és a szükséges feltételeket.

A terem díszítését és berendezését a szülők és az óvoda dolgozói végezték. Az eredmény szemet gyönyörködtető volt. A zsúfolásig megtelt bálteremben igazi családias, meleg légkört teremtettünk a meleg őszi színekben pompázó dekorációval, asztali és egyéb díszítéssel.

Nagy öröm számunkra, hogy nagyon sokan eljöttek a bálba, a meghívott vendégeink elfogadták meghívásunkat és megtisztelték jelenlétükkel a rendezvényünket.

A mulatozás este 7 órakor kezdődött a szülői munkaközösség vezetőjének, majd az óvoda vezetőjének rövid köszöntésével. Ezt követte a jelenlegi és volt óvodások változatos, színes és igen színvonalas műsora. Meglepetésként a Zsindely Népzenei Együttes játszott mindannyiunk nagy örömére.

A változatos, szép műsorszámok után vette kezdetét a hajnalig tartó szórakozás.

A pohárköszöntő és asztali áldás után, melyet Oktatási referensünk Szemerszki Mihály Atya mondott következett a vacsora, melyet finom otthoni sütemények és még finomabb szőlő és egyéb gyümölcs nedűk tettek még ízletesebbé és vidámabbá. A talpalávalót egyszemélyes zenekarként Szoták Ricsinek köszönhettük, aki mindenki kedvére énekelt és zenélt. A táncos lábú vendégsereg hajnalig mulatott.

A támogatóink által felajánlott tombolatárgyak száma és értéke ösztönözte a megjelenteket a tombolavásárlásra. Az eladott tombolák száma közel ezres nagyságrendű volt. A kihúzásban aktívan segédkeztek a nem fáradó óvodás gyermekek, akik a szülőkkel és vendégekkel együtt mulattak és táncoltak.

A bál bevételét a szülők az óvoda udvari játékainak további felújítására ajánlották fel. A tavaly felújított fa mászó vár és hinta eséscsillapító gumirétegének egy részét fogjuk belőle megvásárolni.

Ezúton szeretném kifejezni hálámat és köszönetemet minden támogatónknak a felajánlott tombolatárgyakért, pénzbeli és egyéb adományokért: (pogácsa, pezsgő, bor), nyomtatásért, kétkezi és szellemi munkájukért.

Köszönöm a szülőknek, a szülői munkaközösség vezetőinek és az óvoda minden dolgozójának, hogy időt és fáradtságot nem kímélve, kapcsolataikat, ötleteiket, anyagi és tárgyi eszközeiket felhasználva együtt, igazi közösségként munkálkodtunk a rendezvény sikeréért. Öröm volt számomra az együtt eltöltött felkészülési idő, és az est, hiszen egymást jobban megismertük, jókat beszélgettünk, táncoltunk, tartalmas és vidám estét/éjszakát tudtunk magunk mögött.

Fontos, hogy a hétköznapok rohanó világában időnként megálljunk, testileg és lelkileg töltekezzünk, ünnepeljünk, tudjunk gyermekeinkkel, családjainkkal, barátainkkal tartalmas és szeretetteljes minőségi időt eltölteni. Bálunkkal óvodai hagyományt szeretnénk teremteni. Találkozzunk jövőre ugyan így, ugyan itt!

Kérem a Jó Isten áldását és támogató segítségét minden résztvevőre, támogatóra, családjaikra, az óvodás gyermekekre, szüleikre és az óvoda dolgozóira.

Tóth Ottóné óvodavezető beszámolója

TÁMOGATÓINK:

Ajtai és Társai Kft., Sárospatak; AVALON PARK Kft., Miskolctapolca; Barabás Csaba; BioTech USA, Sárospatak; Bodnár Zsolt Alpen – maykestagGmbh., Ausztria; Bodnárné Vinnai Tünde, Sárospatak; Boleró Divatárú üzlet, Sárospatak; BORÓKA Gyógyszertár, Sárospatak; BOSS 2006 Hungária Kft., Sárospatak; Collegno Pizzéria és Étterem, Sárospatak; Cseke Anita, Sárospatak; Csoma László, Kenézlő; Csubák Testvérek Szőlőbirtok és Pincészet; Deák Zsuzsa, Sárospatak; Derczó Renáta, Sárospatak; DIEGO, Sárospatak; Digital Hungary Kft., Miskolc; DM Kft., Sárospatak; Eldorádó Óra – Ékszer, Sárospatak; ELMŰ – ÉMÁSZ Energiakereskedő Kft.; Erdélyi, Korondi, Parajdi termékek üzlete, Sátoraljaújhely; Eszterházy Károly Egyetem Comenius Campus, Sárospatak; EVINOR Családi Szőlőbirtok és Pincészet, Sárospatak; Farmerdiszkont, Sárospatak; Fa-Term Sárospatak Kft., Sárospatak; Fedor József pincészete, Bodrogolaszi; Femina Trend, Sátoraljaújhely; Ferooptika, Sárospatak; For You-2 Kft. – Ékszerbolt, Sárospatak; Forrósné Ulimájer Beáta; Fraisa Szerszám Köszörű Centrum, Sárospatak; Frézia Virágbolt, Sárospatak; Georgikon Görögkatolikus Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium,Szakközépiskola és Kollégium, Sátoraljaújhely; Gombár Sándorné, Simai Györgyné, Jurkóné Katika, Sárospatak; Gombár Tamás – Természetgyógyász, Sárospatak; Gorcsa György Tokaji Görögkatolikus Egyházközség; Grand Tokaj Zrt., Tolcsva; Grill Gödör, Sárospatak; Gulácsi István Gáborné, Sárospatak; Guth László Háziasszonyok Boltja, Tokaj; Hacskó Gergő – Házi Tejbolt, Sárospatak; HANSA Nyelviskola, Sárospatak; Házépítők Boltja, Sárospatak; Hermann Emerencia Borászat; Hotel Bodrog Wellness, Sárospatak; Humanitas Gyógyszertár, Sárospatak; Judit – Virág, Sárospatak; Karóczkai Kereskedelmi Kft., Sárospatak; Keszeg Horgászbolt, Sárospatak; KIKISE Kft. (Ruhadiszkont), Sárospatak; Kis Tímea, Sárospatak; Kispatak-2000 Kereskedelmi Kft., Sárospatak; Kolumbia Ruházati Üzlet, Sárospatak; Kovács Gergely, Tiszta Gyümölcs Kft., Kisbózsva; Kövér cukrászda, Sárospatak; L & O Bútorbolt, Sárospatak; Le-porello 2005 Kft., Sárospatak; Levi Fotó, Sárospatak; Magyar Porcelánmanufaktúra Kft., Hollóháza; Mátyás Csaba Zoltánné, Fornetti Pékség, Sárospatak; Melovics Csaba Kerékpár Szaküzlet, Sárospatak; Mobil & Laptop, Sárospatak; MOGUL Üzlet, Sárospatak; MOMO Üzletház, Sárospatak; Mosolygó Tamásné, Sárospatak; Mosolygó Veronika festménye a Patak Glas Kft. képkeretével, Sárospatak; Művelődés Háza és Könyvtára, Sárospatak; Nagy Natália, Sárospatak; Nosztalgia Virágszalon, Sárospatak; Novák József Gyógynövénybolt, Könyvesbolt, Sárospatak; OREMUS Szőlőbirtok és Pincészet, Tokaj; ORIGO Üzletház/játékbolt, Sárospatak; OTP BANK, Sárospatak; Pásztor és Társa Kft., Sárospatak; Pataki Kerámia Kft., Sárospatak; Pataki Ruhaipari Zrt., Sárospatak; PATAQA Kft., Sárospatak; PC DOCTOR Számítástechnikai Üzlet, Sárospatak; Pitlik Gábor, Sárospatak; Póka Porcelán Kft., Sárospatak; Póló Pont Ruházati és Ajándék üzlet, Sárospatak; Proemba Mariann, Oláh Zsolt, BeautyBox, Sárospatak; Rákóczi Étterem, Sárospatak; Rákóczi Gyógyszertár, Sárospatak; Rákóczi Szálloda, Sárospatak; Sándor Erika, Sárospatak; Sanitas Gyógyszertár, Sárospatak; Sárospataki Görögkatolikus Egyházközség; Sárospataki Nyomdaipari Kft.; Simex ’96 Kft., Sárospatak; Sohi és Társa Bt., Sárospatak; Stumpf Antalné, Sárospatak; Sütő Istvánné, Sárospatak; Szemán György Szerelvény Szaküzlet, Sárospatak; Szépségpatika, Sárospatak; SzkircsáknéPreszoly Erzsébet, SárospatakTóth Ottó, Tokaj; Traszik Ildikó, Sárospatak; Trikó ÁSZ Bt., Sárospatak; Turay Andrásné vállalkozó, Sárospatak; Turóczi István, Gróf Degenfeld Szőlőbirtok; Vajda Trafik Bt., Vajdácska; Vár Kereskedelmi Kft. – Szerelvény Üzlet, Sárospatak; Vár Vendéglő, Sárospatak; Vartnal András, Sárospatak; Vay Miklós Református Szakgimnázium, Szakközépiskola és Diákotthon, Sárospatak; Vectra 2003 Kft., Sárospatak; Vevőcentrum Kft., Tokaj; Viczmándi Zsolt, Sárospatak; Virágvarázs Üzlet, Sárospatak; Vojth Optika Kft., Sárospatak; Weinberg ’93 Kft., Derczó István, Sárospatak; Zemplén – Tűzkerék Kft., Sárospatak; Zemplén Épvill Kft., Sárospatak; Zemplén Kalandpark, Sátoraljaújhely; Zempléni Huszár Kft., Sárospatak; Zempléni Piac – újság, Sárospatak; Zsindely Népzenei Együttes, Sárospatak; Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola, Sárospatak és Sárospatak Város Önkormányzata

Feltöltő

Fel