Kitüntetések


Sárospatak Díszpolgárai

 

Béres Ferenc 1970.

Domján József 1979.

Andrássy Kurta János 1981.

Hegyi József 1982.

Dr. Ujszászy Kálmán 1982.

Budavári Csaba 1989.

Ködöböcz József 1989.

Tőkés László 1990.

Dr. Habsburg Ottó 1990.

Rolla János 1996.

Dr. Kováts Dániel 1998.

Urbán György 2006.

Makovecz Imre 2007.

Dr. Hörcsik Richárd 2014.


Pro Urbe Emlékérem

 

Bujdos János 1974.

Ujhelyi Tibor 1974.

Kocsis János 1974.

Kükemezey József 1974.

Nagy József 1974.

Ruszkay András 1974.

Schalkház Miklós

P. Tóth József 1974.

Lőcsei Andrásné 1975.

Hegyi József 1975.

Ködöböcz József 1975.

Tóth József 1975.

id. Réthy Pál 1975.

Estu Gábor 1975.

Horkay László 1975.

Moós István 1975.

Dr. Janó Ákos 1977.

Dr. Bodnár Ferenc 1978.

Dr. Ladányi József 1978.

Karajz Miklós 1978.

Dr. Ujszászy Kálmán 1978.

Kiss János 1978.

Engi Andor 1978.

Joósz György 1978.

Dr. Szepsy László 1978.

Andrássy Kurta János 1978.

Collegno Olaszország testvérváros 1978.

Neubrandenburg Német Demokratikus Köztársaság testvérváros 1978.

Tekirdag (Rodostó) Törökország testvérváros 1978.

Budavári Csaba 1982.

Soltész Gábor 1982.

Makovecz Imre 1982.

Engi Andor 1983.

Sipos György 1984.

Dr. Harsányi István 1984.

Dr. Egey Antal 1985.

Mezei Boldizsár 1986.

Dr. Kerchner József 1989.

Szabó Géza 1989.

Csehi Ferenc 1994.

Sipos György 1994.

Dr. Orbán István 1994.

Lavotha Géza 1996.

Urbán György 1996.

Dr. Lázi János 1998.

Szentimrei Mihály 1999.

Dr. Janó Ákos 2000.

Dr. Balassa Iván 2000.

Dr. Polányi Mária 2002.

Dobay Béla 2003.

Óbudai Társaskör munkatársai 2003.

Liszt Ferenc Kamarazenekar 2003.

Molnár Irén 2004.

Pécsvárady Botond István 2004.

Ágoston András 2004.

Dr. László Géza 2005.

Kuklay Antal 2006.

Engi Andor 2007.

Dr. Seregély István 2007.

Novákovits István 2008.

Virágh Sándor 2009.

Kiss József 2010.

Déry Zoltán 2011.

Szent Erzsébet Történelmi Társaság 2012.

Halász János 2013.

Derczó István 2014.

Sándor József 2015.


Szabó Károly díj

 

Bolvári Péter Zoltán 2000.

Tölgyesi István 2001.

Szabó Teréz 2002.

Demblovszky József 2003.

Krai Csaba 2004.

Szűcs Mihály 2005.

Batta Zoltánné 2006.

Papp József 2008.

Erdei János 2009.

Zsófi József 2010.

Árvay Diáksport Egyesület 2011.

Dávid Sándor 2012.

Sárospataki Utánpótlásnevelő Sportiskola 2013.

László Irén 2014.

Belicza János Zsolt 2015.


Comenius Emlékérem

 

Halász Magdolna 1999.

Gáll Józsefné 2000.

Szabó Márta 2000.

Bodolóczkyné Lévai Klára 2000.

Jósvainé Dr. Dankó Katalin 2000.

Sipos Lászlóné 2001.

Molnárné Karacs Mónika 2001.

Szathmári Sándorné 2001.

ifj. Sipos István 2001.

Ficsorné Lonscsák Aranka 2002.

Diósi Istvánné 2002.

Kis Márta Mária 2002.

Novákovits István 2003.

Kovács Lászlóné 2003.

Eiben Györgyné 2003.

Dékány Gyula András 2003.

Hernádi Istvánné 2004.

Ladomérszky Lászlóné 2004.

Jobbágy Györgyné 2004.

Lencse Zoltán 2005.

Halász Tiborné 2005.

Dr. Lénárt Attila 2005.

Ujjné Tausz Katalin 2006.

Zérczi László 2006.

Tóth Tamás 2006.

Dr. Komáromy Sándor 2007.

Dr. Derda István 2007.

Frimmerné Ihnáth Mariann 2007.

Szabó Gáborné 2008.

Újhelyiné Moss Margit 2008.

Varga Györgyné 2008.

Darmos Éva 2009.

Gáll József 2009.

Páldi Ildikó 2009.

Sztankó István 2010.

Bettenbuchné Dudás Marianna 2010.

Gécziné Bankus Zsuzsanna 2010.

Molnár Lászlóné 2011.

Szarvas Ilona 2011.

Vinnainé Lakatos Éva 2011.

Sóstói András 2012.

Kállai Ferencé 2012.

Halász László 2012.

Kiss Sándorné 2013.

Fedor Mátyás 2013.

Varjas Csabáné 2013.

Gyana Ferencné 2014.

Dr. Dienes Dénes 2014.

Szegedi Istvánné 2014.

Kasza László 2015.

Remeczki Imre 2015.

Lendvainé Szendrei Ágnes 2015.


Ködöböcz József díj

 

Halász Magdolna 2000.

Jósvainé dr. Dankó Katalin 2001.

Sipos István 2002.

Novákovits István 2003.

Seres János 2003.

Saláta Jánosné 2004.

A Művelődés Háza Kamarakórusa 2005.

Sárospataki Református Kollégium Tudományos Gyűjteményei munkatársi közössége 2007.

Árpád-házi Szent Erzsébet Történelmi Társaság 2008.

Sárospataki Bodrog Néptáncegyüttes 2008.

feLugossy László 2010.

Szentirmai László 2010.

Farkas Ferenc Művészeti Iskola 2011.

Fazekas Balogh István 2012.

Ének a Nemzetekért Kulturális Alapítvány 2013.

Csatlósné Komáromi Katalin 2014.

Magyar Comenius Társaság 2015.

Bordás István 2016.


Jó tanuló – jó sportoló díj

 

Szabó Gábor 2003.

Csomós Ferenc 2003.

Simkó Kitti 2004.

Szebényi Andrea 2004.

Hegedűs Judit 2004.

Hideg Eszter 2004.

Budai Viktor (különdíj) 2004.

Gecse Judit 2005.

Fedor Marianna 2005.

Szabó Bence 2005.

Beresnyák Balázs 2005.

Nyisztor Attila 2005.

Simai Máté 2006.

Bánóczki István 2006.

Gecse Gréta 2006.

Csendes István Ádám 2006.

Márki Erika 2006.

Kincses László 2007.

Csehi Donát 2007.

Budai Márk 2007.

Búzás Eszter Bíborka 2007.

Taskovics Fruzsina 2008.

Livják Ábel 2008.

Ferenczi Evelin 2008.

Füzi Péter 2008.

Preszoly Fruzsina 2009.

Bódisz Áron 2009.

Plébán Gréta 2009.

Beimli Ákos 2009.

Illés Erika 2010.

Maczkó Gréta 2010.

Papp Dóra 2010.

Fábrik István 2010.

Gál András 2011.

Velmovszki Dóra 2011.

Fodor Zsófia Erzsébet 2011.

Perényi Júlia 2011.

Kardosi Karina 2012.

Juszku Viktor 2012.

Pásztor Tamás 2012.

Géczi Fruzsina 2012.

Balogh Lilla Ágnes 2013.

Balogh Gréta Viola 2013.

Vachter Fanni 2013.

Géczi Zsombor 2013.

Bódi Zsanett 2014.

Klamancsek Péter 2014.

Györki Dóra 2014.

Fábrik Bettina 2014.

Füssi-Nagy Regő 2015.

Ambrus Baltazár 2015.

Dékány Lea 2015.

Pásztor András 2016.

Perényi Anna 2016.

Móré Balázs 2016.

Lastóczki Lili 2016.


Közszolgálatért díj

 

Zelina Józsefné 2004.

Kerchner Andrásné 2005.

Pató Endréné 2006.

Dr. Nagy Béla 2007.

id. Tölgyesi István 2008.

Sipos István 2009.

György Zoltán 2010.

Dr. Szamuelisz Mária 2011.

Dr. Klinga Ágnes 2012.

Dr. Kántor Irén 2013.

Keresztúri Ferencné 2014.

Dr. Mészáros Kálmán György 2015.

Dr. Serfőző János 2016.

Vadkertiné Kőrössy Anna 2016.


Pécsvárady Botond közéleti díj

 

Makláry Zsolt 2007.

Balogh István 2008.

8KOR Színház 2009.

Tamás Erzsébet 2010.

Dr. Gönczy Ákos 2011.

Földházi István 2012.

Stumpf Gábor 2013.

Telenkó Miklós 2014.

Bálint Béla 2015.

Tarnavölgyi László 2016.


Szent Erzsébet díj

Kuklay Antal atya 2014.

Sárospataki Női Kiwanis Club 2015.

Szabó Dániel 2016.


Sárospatak Ifjú Géniusza díj

 

Lipécz Ádám 2011.

Fedor Marianna 2012.

Tímári István 2013.

Nagy Dániel 2014.

Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Fuvolaegyüttese  2015.
(tagjai: Batta Eszter, Gál Panna, Gombos Pálma Dóra, Magyar Evelin, Szabó Diána Elizabet, Vigh András Zsolt, Zombori Gréta)

 


Sárospatak Nyilvánosságáért díj

 

Zemplén Televízió 2015.

 


Junior Pro Urbe díj

 

Háda Gergő 2015.

Kállai Zoltán 2015.

Nagy Máté 2015.

Szabó Miklós 2016.

Trunkos Bence 2016.

Nagy Dániel 2016.


A kitüntető díjrendelet

Sárospatak Város kitüntető díjrendelete ITT olvasható!

Fel