A P’ART Műhely sárospataki kötődésű, a képzőművészet terén tevékenykedő szakmai és ba-ráti társaság, amelynek tagjait az alkotó munka és a közös kiállítások mellett a művészetpeda-gógia is – oktatás a tanítóképző főiskolán, népfőiskolán, múzeumpedagógiai foglalkozáson – valamint egyéb kulturális közéletiség is összeköt.
Eredete a 80-as évekig nyúlik vissza, amikor az Emberek és utak c. kiállítás-turnét három sá-rospataki alkotó, tanítóképzős rajztanár – Molnár Irén, Szentirmai László, Fazekas Balogh Ist-ván – megvalósította (1985-1988, Sárospatak, Bodrogkeresztúr, Berettyóújfalu, Derecske). Akkor nem volt jelentősége a névadásnak, a hivatalos kinyilvánításnak, ezért csupán maguk között PatakArt volt a társulás munkaneve. Ezt követően különböző formákban fordult elő (P.Art, Part, Part Műhely) a tanítóképző művészeti tanszékéhez kapcsolható közösség elneve-zése. Az idők folyamán különböző összetételben több alkalommal és helyszínen mutatkozott be a laza társulás. (Pl. Sátoraljaújhely, 2000. PART MŰHELY – Fazekas Balogh I., Molnár I., Sán-dor Zs., Szentirmai L., Tornallyay Jánosné – kiállítása, amelyet feLugossy L. nyitott meg a La-votta Ház Galériában).
2015-ben a Sárospataki Képtárt vezető Bordás István kezdeményezésére Mai sárospatakiak címmel Nagybányán és Sárospatakon, mutatkozott be a csoport (Fazekas Balogh, feLugossy, Molnár, Sándor, Stark), illetve 2017-ben Tokajban a Zempléni fesztivál keretében (kiegészülve Lenke-Tóth Péterrel). 2017 őszén ugyanez a társaság immár P’ART Műhely cégér alatt állított ki Sárospatakon, azután 2020-ban Kassán a MaJel Rovás Központban, továbbá újra Sárospa-takon.
2024-ben változó felállással jelentkezik újra a társaság: Fazekas Balogh István, feLugossy László, Molnár Irén, Sándor Zsuzsa, Stark István mellett Szentirmai Zsolt és Balogh István gra-fikusokkal.