Telkibánya közelében táboroztak a sárospataki cserkészek

„Az Úr énnékem őriző pásztorom,
Azért semmiben meg nem fogyatkozom.
Gyönyörű szép mezőn engemet éltet,
És szép kies folyóvízre legeltet;” (23. zsoltár)

Újra együtt táborozott a 763. sz. Sztárai Mihály Sárospataki Cserkészcsapat és a 792. sz. Bocskai István Szerencsi Cserkészcsapatl. A tábor helyszíne Telkibánya közelében, a Gúnya-kutnál volt. A tábor keretmeséje Japánba, a szamurájok korába repítette el a táborozókat, találkozhattak gésákkal, szamurájokkal, ninjákkal és további szereplőivel a keretmesének. Jellegét tekintve a tábor nomád volt, épített konyhával, sátortáborral, táborkapuval, táborkereszttel, zászlórúddal, zuhanyzóval és illemhellyel.

A programok között szerepelt számháború, színháború, meseerdő, kézműveskedés, túra, kincs (hegyi kristály)-keresés, reggeli és esti áhitat, istentisztelet, úrvacsora, forgó, sorjáték, vizes nap, vetélkedő, vízicsúzda, légpuska-lövészet, íjászat, önvédelem és még számos felejthetetlen esemény, és az elmaradhatatlan esti tábortűz az őrsök műsoraival.

Felemelő érzés volt énekelni a zászlófelvonás és levonás alatt nemzeti imánkat , a Himnuszt, a cserkészindulót és a Székely himnuszt. A tábori élményt teljessé az elkészült őrsi zászlók, a kitalált csatakiáltások és őrsi dalok tették.

A cserkésztábor sikerességéhez hozzájárult fenntartónk, a Sárospataki Református Egyházközség, valamint Sárospatak város Önkormányzata. Köszönet és hála a 792. sz. Bocskai István Szerencsi Cserkészcsapat vezetőinek a táborral kapcsolatos összes dokumentáció és szervezés elvégzéséért, valamint mindenkinek, akik valamilyen módon támogatták a tábor megrendezését, és felejthetetlen élményhez juttattak több mint
negyven cserkészt.

Dr. Nagy György, cserkész segédtiszt, csapatparancsnok, 763, sz. Sztárai Mihály cs.cs.

Feltöltő

Fel