Jó tanuló- jó sportolókat díjaztak

A koronavírus időszaka alatt sem feledkezett meg Sárospatak Város Önkormányzata a tehetséges helyi fiatalokról, amikor meghirdette pályázatát.

Általában a decemberi testületi ülésen ünnepélyes keretek között szoktuk átadni a díjakat a Jó tanuló- jó sportoló fiataljainknak, de a vírus miatt nem tarthatunk testületi ülést, így úgy az a döntés született, hogy szűk körben, de annál nagyobb boldogsággal az Újbástya Rendezvénycentrumba hívtuk a kitüntetett fiatalokat – mondta lapunknak Aros János. Sárospatak polgármestere emlékeztetett, hogy az önkormányzat által adományozható kitüntetések azon személyek, közösségek munkásságának elismerését szolgálja, akik tevékenységükkel kimagasló érdemeket szereztek a város fejlődésében, jó hírnevének öregbítésében, kapcsolataik ápolásában, valamint az egyetemes emberi értékek gyarapításában.

Jó tanuló- jó sportoló díj adományozható az alap- és középfokú oktatási intézmények azon tanulói részére, akik kiemelkedő sporteredményeik mellett, jó tanulmányi átlagot értek el.

A felterjesztett tanulók két kategóriában részesülhetnek elismerésben.
I. kategóriában a köznevelési intézményekben tanuló 1-8 évfolyamos diákok, akik 4,7 vagy annál magasabb tanulmányi átlagot értek el, és hazai vagy nemzetközi sportversenyen eredményesen szerepeltek – mondta Aros János.

I. kategóriában Jó tanuló – jó sportoló kitüntetést vehetett Gál Luca Noémi, a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola 5. osztályos diákja.

Luca tanulmányi eredménye, szorgalma példaértékű. Sokoldalú érdeklődését bizonyítja, hogy számos tanulmányi- és sportversenyen indul és ér el sikereket, többek között a Szent Cecília Egyházmegyei Énekversenyen és a Szent Erzsébet Szavalóversenyen. Az intézmény ünnepi műsorainak rendszeres szereplője. Megbízható, lelkiismeretes tanuló, akinek rendkívüli szerénysége példamutató kortársai előtt. A sport iránti alázata, kitartása még sok örömet fog okozni iskolánknak, városunknak.

Versenyeredményei:

Kosárlabda sportágban: Kosárpalánta Megyei Bajnokság 3. hely

Karate sportágban: Országos Diákolimpia 3. hely, VII. Hinomoto IBK Nemzetközi Karateverseny 1. hely formagyakorlatban, kumite 1. hely.

Edzője: Velmovszki József

Testnevelője: Csehiné Tomkó Krisztina

I. kategóriában Jó tanuló – jó sportoló kitüntetést vehetett át Fodor Áron István, a Sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 8. osztályos tanulója

Áron iskolai tanulmányai alatt mindig kitűnő eredményt ért el.  Megbízhatóságával, szorgalmával kitűnik társai közül. Rendszeresen részt vesz tanulmányi versenyeken. Az elmúlt tanévben elért eredményei közül csak néhányat említünk: DÜRER matematika verseny körzeti forduló 1. hely, Bolyai Matematikaverseny megyei forduló 14. helyezés, Rákóczi Matematika Verseny 2. helyezés.

Példamutató magatartása, kitűnő tanulmányi eredménye mind a tanulásban, mind a sportban való kitartása, példa társai előtt. Több éve kézilabdázik, íjászkodik.

Versenyeredményei:

Kézilabda sportágban: Diákolimpia megyei 3. hely, U14 területi gyermekbajnokság 4. hely.

Íjászat: Gyermek, apród, Levente és serdülő kategóriában több első, második és harmadik helyezés.

Testnevelője: Sontra László

Edzője: Nagyházi Sándor

Jó tanuló – jó sportoló kitüntetés II. kategóriában azon 9-13. évfolyamon tanuló diákoknak adható, akik 4,3 vagy annál magasabb tanulmányi átlag mellett eredményesen szerepeltek hazai vagy nemzetközi sportversenyen.

II. kategóriában Jó tanuló – jó sportoló díjat vehetett át Korhuth Dorottya, a Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium 12. évfolyamos diákja.

Dorottya az iskola nyelvi előkészítővel induló öt évfolyamos képzésének végzős diákja. Sportos általános iskolai éveit a gimnáziumban teljesítette ki, a kézilabda sportág magas szintű művelésével, szélső poszton. Csapatával a diákolimpiai versenyrendszer országos döntőjében versenyzett kiválóan több évben is.

Az iskolai és szabadidős sportfoglalkozások aktív résztvevője. Szívesen ismer meg új mozgásformákat, s örömmel éli meg a sportban annak sokféle fejlesztő erejét. Tanulmányaiban is jellemzi őt a motiváltság, az energikusság, a tájékozottságra törekvés.
Sikeres előrehozott érettségi vizsgát tett angol és informatika tantárgyakból. Angol nyelvből komplex B2 szintű nyelvvizsga bizonyítvánnyal bír, illetve ECDL számítógép használói jogosítvánnyal.

Igazi csapatjátékos, ötleteivel, tevékenységével az élet minden területén előmozdítója a helyzeteknek.

Versenyeredményei:

Kézlabda sportágban: Megyei Diákolimpia 1. hely, Országos Diákolimpia 2. és 4. hely.

Testnevelője: Dr. Nezáczkiné Tótin Erika

Edzője: Vinnai István

II.kategóriában Jó tanuló – jó sportoló díjat vehetett át Götz Panna a Sárospataki Utánpótlásnevelő Sportiskola Egyesület sportolója, a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma 12. évfolyamos diákja.

Panna közel 6 éve oszlopos tagja a SUSI Kézilabda Szakosztályának, mind az ifjúsági, mind a felnőtt csapatban. Edzőinek véleménye szerint kifejezetten könnyű vele dolgozni, hiszen az új feladatokat is egyszerűen sajátítja el, soha nem hátrál meg semmitől.

A Magyar Kézilabda Szövetség által vezetett elektronikus rendszerben regisztrált góljainak száma meghaladta a 200-at, ami napról napra gyarapszik. Volt olyan esztendő, amikor 104 találatot szerzett.

Robbanékony, kitartó játékos, aki soha nem adja fel. Csapattársai számíthatnak rá, a pályán kívül is. Teljesítménye minden esetben maximális, előfordult, hogy betegen, fáradtan lépett pályára hatványozott erőbedobással.

Érett és felelősségtudatos gondolkodásmóddal rendelkezik. Nem elégszik meg a tankönyvek nyújtotta ismeretanyaggal, tudását minden csatornán igyekszik bővíteni, kiegészíteni.

Társai tisztelik és szeretik, melyet példamutató magtartásával és szorgalmával vívott ki.

Versenyeredményei:

Kézilabda sportágban B-A-Z Megyei Női Ifjúsági Bajnokság 3. hely, Országos Női Ifjúsági Bajnokság keleti csoport 4. hely, Megyei Női Ifjúsági Bajnokság 3. hely, Országos Női Ifjúsági Bajnokság 2. hely, gólkirálynői cím, Fair Play Kupa megyei elődöntő 1. hely.

Testnevelője: Lipiczki Imre

Edzői: Bodorovics Tamás és Csendes Ádám.

Fotók: Bíró István

Feltöltő

Fel