Hamarosan kézbesítik az érintetteknek a Mága Zoltán koncertből befolyt támogatásokat

Több tucat nehéz sorsú családot tud támogatni a Sárospataki Református Egyházközségért Alapítvány javarészt abból az összegből, amely – Aros János polgármester meghívását elfogadva – Mága Zoltán Liszt Ferenc-díjas hegedűművész templomi jótékonysági koncertjén a látogatók adományaiból gyűlt össze.

A koncert alatt a perselyekben elhelyezett adományok mellett több magánszemély is komolyabb támogatást juttatott el az alapítvány számlájára. Az így összegyűlt, jelentős pénzösszeg, valamint a cipős dobozokban átadott adományok sorsáról a napokban döntött is az alapítvány kuratóriuma, amely eredményeként több tucat nehéz sorsú családot ajándékoznak meg a következő napokban. A kuratórium igyekezett gyorsan határozni a pénz sorsáról, ugyanis a megítélt támogatásokat szeretnék a fűtési idény elején eljuttatni az érintettekhez. A Sárospataki Református Egyházközségért Alapítvány hálásan köszöni az adományokat és Isten áldását kéri a jószívű adakozókra. Külön köszönik a támogatást Mága Zoltán művész úrnak, aki a példás összefogást kezdeményezte – közölte Dr. Mátyás Péter a kuratórium elnöke.

Bódisz Attila

 

Feltöltő

Fel