Elbúcsúztak a Sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 8. évfolyamos diákjai

Két osztály, 36 tanuló sorakozott fel osztályfőnökeikkel, hogy elköszönjenek az iskolától, s magával vigyék az emlékeket, az együtt töltött sok-sok élményt.

Rendhagyó ballagási műsorral készültek, amit Klima Beáta tanárnő tanított be. Molnár Ferenc:  A Pál utca fiúk musical Grund című betétdalát adták elő közösen, amely kifejezte összetartozásukat, együttérzésüket. A színvonalas műsor után az Igazgatónő a legjobbakat kiemelve köszönt el a búcsúzóktól. Három tanuló lett 8 éven át kitűnő: Ambrus Boróka Mária 8.a, Hünlich Hédi 8.b és Poroszka Zsófia 8.b,jutalmul egy-egy könyvet vehettek át. Iskolánk legmagasabb díja a Rákóczi emlékérem, melyet azok a diákok kaphatnak meg, akik magatartásukkal példaként állhatnak diáktársaik előtt, tanulmányi- és sporteredményeikkel éveken át kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A 2018/19-es tanévben a következő tanulók vehették át a díjat: Ambrus Boróka Mária, Borsós Máté, Hünlich Hédi és Poroszka Zsófia.

Igazgatónő az alábbi gondolattal búcsúzott a diákoktól:

Az iskola falai közül kilépve, az úton Nagy László szavai kísérjenek benneteket:

„Áll az ember a tájban , vassá mered a lába.

Fönséges fejét bánat, bitangság füle vágja –

s látja, az újabb harcok zöld arénája megnyílt,

mellébe levegőt vesz, tartja – egeket zendít.”

Kedves búcsúzó diákjaink! Viszontlátásra! – a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola közössége
További fotók itt !

Feltöltő

Fel