6 nap Trianon nélkül

Iskolánk, a sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 2.220.000 Ft összegben sikeresen pályázott a HAT-18-01-0325 Határtalanul programban. Így 37 tanuló és 4 pedagógus utazhatott a varázslatos  Erdélybe 2019. június 2-án. A pályázat címe: “Szülőhazám,te szép Magyarország!”.

A diákok és kísérőik színes programokon keresztül ellátogattak Koltóra, Kolozsvárra, Gyergyószentmiklósra, a Gyilkos-tóhoz, a Békás-szoroshoz, Gyimesbükkre, Csíksomlyóra, Csíkszeredára,Parajdra, Korondra,Farkaslakára, Szelykefürdőre, Székelyudvarhelyre,a  Medve-tóhoz,a Tordai-hasadékhoz,Torockóra. Az utazás egyik eleme a gyergyócsomafalvi iskola meglátogatása volt, ahol baráti kapcsolatokat alakíthattak ki diákjaink a kint élő magyar gyerekekkel. Itt és Gyergyóalfaluban mutattuk be a nemzeti összetartozás napi megemlékezésünket, amely minden szívet megérintett. A tekerőpataki iskolába pedig itthon gyűjtött könyveket, saját készítésű ajándékokat vittünk.
Úgy jöttünk haza a hat nap után, hogy oda feltétlenül vissza kell még mennünk máskor is.

Császár Erika tanárnő beszámolója

Feltöltő

Fel