X. Barsi Ernő Regionális Népdaléneklési Verseny az Újbástya Rendezvénycentrumban

Április 30-én immár tizenhetedik, Dr. Barsi Ernő nevét felvéve pedig tizedik alkalommal rendezte meg A Művelődés Háza és Könyvtára Zenei-részlege a Regionális Népdaléneklési Versenyét.

Versenyünk felhívására 33 tanuló jelentkezett a helyi és a kistérségi iskolák felső tagozatos diákjai közül. A helyi iskolákon kívül Tolcsváról, Vámosújfaluból, Kenézlőről és Bodrogolasziból és is érkeztek versenyzők a megmérettetésre.

Egy előre megadott kötelező és egy szabadon választott magyar népdalt adtak elő a gyerekek. A versenyzőket hallgatva megismerhettük a magyarság sokszínű és szinte kimeríthetetlen népdalkincsét.
Az értékelést szakértő zsűri végezte, melynek tagjai: Varjas Csabáné zenepedagógus és Darmos Éva néptáncpedagógus a Farkas Ferenc Művészeti Iskola tanárai voltak.

Az értékelés alkalmával Gabika és Éva nénitől hasznos tanácsokat kaptak a gyerekek a népdaléneklési technikákról, amelyeket majd hasznosíthatnak a további felkészülésük során.
Az eredményhirdetéskor oklevéllel, ajándékkönyvekkel, emléklappal és édességgel jutalmaztuk a versenyző gyermekeket.

Oklevéllel jutalmaztuk azokat az iskolákat is ahonnan a versenyzők érkeztek, megköszönve ezzel a felkészítést és a versenyen való aktív részvételt.
Köszönjük a pedagógusok felkészítő munkáját, amellyel elősegítették a gyermekek eredményes szereplését!

Helyezettek:
5. osztály
I. díj Budai Dorina (Szent Erzsébet Kat. Ált. Iskola, Sárospatak)
II. díj Örményi Bátor (Ált. Iskola Tolcsva)
III. díj: Kiss Roland (II. Rákóczi F. Ált. Iskola, Sárospatak)
Különdíj: Négyesi János ( Ált. Iskola Vámosújfalu)

6. osztály
I. díj Sajószegi Anna (( II. Rákóczi F. Ált. Iskola, Sárospatak)
II. díj Lovas Bianka (Kisrefi, Sárospatak)
III. díj Kozsurek Anna (Szent E. Kat. Ált. Iskola, Sárospatak)
III. díj Szilva Vanessza Virág ( Ált. Iskola Tolcsva)
Különdíj: Kocsis Lili ( Ált. Iskola Bodrogolaszi)
Tóth Annavera ( Kisrefi Sárospatak)

7 – 8. osztály
I. Soltész Stella (Ált. Iskola Vámosújfalu)
II. Molnár Dzsennifer (Ált. Iskola Tolcsva)
III. díj Bódog Mercédesz (Ált. Iskola Kenézlő)
Különdíj: Kovács Diána (Ált. Iskola Kenézlő)

Gratulálunk!

Noszályné Bodnár Ágnes könyvtáros beszámolója

Feltöltő

Fel