„Erdélyis” siker a területi és országos „Ki mit tud?” versenyen

„A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben, néhány magasabbra tud repülni, mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül. Miért is hasonlítanánk össze őket? Mindegyik más, mindegyik különleges, mindegyik gyönyörű.”(ismeretlen szerző)

Iskolánk, a Borsod – Abaúj – Zemplén Megyei Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Sárospataki Tagintézménye (Erdélyi Iskola) különleges bánásmódot igénylő, sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók nevelését-oktatását látja el. Nevelési alapelvünk, hogy az egyéni különbségek figyelembevételével, a tanulók pozitív tulajdonságaira, készségeire építünk, így minden gyermekben felfedezhetjük azt, amiben ő jó – és különleges. Keressük azokat a lehetőségeket, fontosnak tartva a támogató környezetet, ahol tanulóink bemutatkozhatnak.

Ebben a tanévben is beneveztünk a tanulásban akadályozott, értelmileg akadályozott, érzékszervi, mozgássérült és autizmus spektrum zavarral küzdő gyermekek számára szervezett országos Ki mit tud? versenyre. A területi Ki Mit Tud?  vetélkedőt ebben az évben a Miskolci Éltes Mátyás Óvoda, Általános Iskola és EGYMI szervezte és bonyolította le.

Tanulóink, akik vers, tánc és rajz kategóriában indultak, nagyon szép sikereket értek el.

Tánc kategória :
7. osztályos tanulóink III. helyezést értek el.

A fellépők névsora: Markovics Vanessza, Surányi Evelin, Csendi Ádám, Herman Ákos, Oláh Norbert, Starusz Arnold
Felkészítő tanáruk: Komló Andrea

 

Autista csoportunk tagjai I. helyezést értek el.

A fellépők névsora: Géczi Donát, Tarr Evelin, Tóth Gergő
Felkészítő tanáruk: Bajzáth Gáborné

 

Vers kategória:

Csemer Nikoletta 8. osztályos tanuló II. helyezés
Csendi Valéria 8. osztályos tanuló III. helyezés
Budai Alexandra 8. osztályos tanuló
Felkészítő tanáruk: Braunnné Kovács Erika

Zemlényi László 4. osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Végh Gabriella

 

Rajz kategória:

Különdíj: Hrabóczki András 5. osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Nyitrai Rita, Nagy Zsolt

Az országos döntő házigazdája a Kiskőrösi EGYMI volt. Kiskőrösön a regionális döntő első helyezettjei mutathatták be előadásaikat, melyek között sok érdekes, nívós és megható produkciót láttunk.

Iskolánk autista tánc csoportja nagyszerűen helytállva, országos II. helyezést ért el.

Tanulóinknak, felkészítő tanáraiknak ez úton is gratulálunk!

Az Erdélyi János Általános Iskola beszámolója

Feltöltő

Fel