Sárospatakra látogattak a 786. sz. Szent György cserkészcsapat tagjai

A 786. sz. Szent György cserkészcsapat tagjai Nagy Zsuzsa cserkészparancsnok vezetésével 2018 március 15 és 17-e között Sárospatakon portyáztak. A vendégek a cserkészotthonban voltak elszállásolva a Református Egyházközség jóvoltából, mivel az egyházközség a fenntartója a Sárospataki Sztárai Mihály Cserkészcsapatnak.

A két cserkészcsapat március 15-én közösen helyezte el az emlékezés és a hála koszorúját a Kossuth szobornál a városi ünnepségen. Március 16-án a cserkészotthonban közösen töltöttek el a cserkészek egy délelőttöt, az 1848-as forradalmi események dicső napjairól emlékeztek meg. A megemlékezés a cserkészmódszerhez híven, játékos formában történt, sok mozgással, csalafinta kérdésekkel, feladatokkal, zenével, tánccal és a végén ajándék édességgel. A találkozás jó alkalom volt a cserkészek közötti barátságok születéséhez, a közös értékek képviseletére és a további közös alkalmak tervezésére.

Dr.  Nagy György
helyettes cserkészparancsnok
763, sz. Sztárai Mihály cs.cs.

Feltöltő

Fel