Beszámoló a Sárospataki Wass Albert Kör kárpátaljai adományátadásáról

A Sárospataki Wass Albert Kör (SWAK) – hagyományaihoz híven – decemberben heteken át gyűjtött pénzadományt kárpátaljai rászoruló gyermekes magyar családok megsegítésére. Örömteli, hogy az egy évvel korábbi rekordösszeggel megegyezően, most is 330 ezer forintot tudtunk átadni nehéz sorsú gyermekes magyar családoknak. A 330 ezer forintnyi pénzadományból összesen 16 családnak jutott a határhoz közeli Beregdédán. A pénzadományt (kiegészítve némi szaloncukorral) egyesületünk elnökségének tagjai (Tarnavölgyi László elnök, Demeter Péter alelnök, Fink Nándor elnökségi tag) személyesen adták át a helyszínen. Egyesületünk ezúton mond köszönetet mindazoknak, akiknek a jóvoltából ilyen nagy összegű pénzadományt juttathattunk el a kárpátaljai Beregdédára.

Köszönjük az adakozóknak és a segítőknek:

Dr. Albert Valéria, Balogh Zoltán, Bágyi Pál, Bánhegyi Miklós, Bodnár Krisztina, Boldog Ferenc, Boros Tiborné, Bozsik Attila, Braun Attila, Braun Andrásné, Dr. Cserkúti Sándor, Demeterné Juhász Ildikó, Demeter Péter, Dr. Erdei Pálné, Fink Nándor, Földházi István, Dr. Fenyvesi Andrásné, Gombos Levente (Levi Fotó), Gyárfás Pál, Karajz Andorné, Karóczkai Józsefné, Kavecsánszki Ádám, Koncz Ferencné és fia, Kövér Zsolt, Kröll Dulay István, Lencsés Anna, Máté Anna, Mózes László, Oláh Gáborné, ORIGO ÜZLETHÁZ, Orlovský Erzsébet, Patay Tibor, Poncsák Ferenc, Preszoly András, Dr. Puskás János, Révész Kornél, Rusznák István, Sánta Ede, Simon Gyula, Sütő Tiborné, Szabó Dánielné, Tarnavölgyi László, Tóth Éva, Tóth József, Turcsányi Mária, Untenerné Bodnár Julianna, Varga Tibor, Vámosi Ilona, Dr. Veress Cseperke és fia, Weinberg ’93. Kft., továbbá azon adakozók, akik az adventi vasárnapi ünnepségek alkalmával helyezték el adományaikat a gyűjtődobozba a Makovecz téren.

Köszönjük Sárospatak Város Önkormányzatának, A Művelődés Háza és Könyvtárának és az adventi műsorok szervezőinek, közreműködőinek, hogy lehetővé tették számunkra a gyűjtést az adventi városi ünnepségek alkalmával.

Köszönjük a SWAK tagjainak a hozzájárulást és a gyűjtésben nyújtott segítségüket.

Külön köszönet Makláry Zsoltnak, aki – támogatásul – vállalta a fuvarozást, és a segédkezést az adomány szétosztásában.

Végül, de nem utolsó sorban köszönjük a gyűjtésünket felhívásaink, beszámolóink közlésével támogató Sárospatak honlap, Sárospatak újság és Zemplén Televízió segítségét.

Segítségükre 2018 decemberében is számítunk!

Segítsenek, hogy segíthessünk!

„Töretlen hittel ember és magyar.”

Sárospataki Wass Albert Kör Elnöksége

Feltöltő

Fel