A Magyar Kultúra Napja az Erdélyiben

dscn8017Iskolánkban, – B.-A.-Z. megyei EGYMI Sárospataki Tagintézménye (volt Erdélyi János Általános Iskola)  –  ebben a tanévben is változatos programokkal ünnepeltük A Magyar Kultúra Napját.

Január 17-én  Szépíró versenyre hívtuk a gyerekeket, ami ebben a tanévben kétfordulós volt. Előzetes feladatként egy prózarészletet kellett lemásolniuk a tanulóknak: alsó tagozaton rövidebb, felső tagozaton hosszabb terjedelemben. 17–én Tóth Ágnes Hóemberek című versének esztétikus és pontos leírása volt a versenyzők feladata, természetesen itt is az alsóbb évfolyamon terjedelemben az elvárás kevesebb volt.

Dicséretes és örömteli, hogy még az éppen csak írni megtanult második osztályos tanulók is lelkesen és fegyelmezetten kapcsolódtak be a komoly feladatba.

Az elkészült munkák az iskolánkban kiállításra kerültek, minden tanulónk számára példaértékű mintát adva.

Január 18-án Olvasódélutánt, olvasóversenyt rendeztünk tanulóink számára. A versenyzők  két kategóriában (alsó  és  felső tagozaton) indultak. A felolvasásra szánt szövegek a január 18-ai Hóemberek világnapjához kapcsolódóan télről és hóemberekről szóló mesékből, prózákból kerültek ki.

A tanulók felkészültek és lelkesek voltak, így a közönség számára is szórakoztatóan telt a közösen töltött egy óra.

A hét zárásaként január 24-én közösen emlékeztünk meg Kölcseyről és a Himnusz születésnapjáról, valamint a magyar kultúra sokszínűségéről. Ebből az  alkalomból felnőttek és gyerekek közösen, ünnepélyesen szavaltuk el nemzeti imádságunk első versszakát, így hangsúlyozva az ünnep fontosságát, kultúránk megőrzésére, megélésére és továbbadására ösztönözve a gyerekeket.
Az Olvasóverseny eredményei:  

Alsó tagozat

I.                    Balogh Krisztián 4.o.

II.                  Gellérfi László 4.o.

III.                Juhász Sándor 3.o

Felső tagozat

I.                    Markovics Vanessza  6.o.

II.                  Kosuth Zsuzsanna 8.o.

III.                Horváth Richárd 7.o

 A Szépíró verseny eredményei:

Alsó tagozat

I.                    Juhász Sándor 3.o.

II.                  Strausz Eugénia 4.o.

III.                Sárosi Bence 3.o.

Különdíj               Kis Milán 2.o.

Árvai Sándor 4.o

Felső tagozat

I.                    Horváth Barbara 7.o.

II.                  Budai Alexandra 7.o.

III.                Durányik Dávid 5.o.

Különdíj:             Strausz Arnold 6.o.
Szépíró verseny képek

Olvasóverseny képek

 


Fel