Kilenc éve emelték bazilika minor rangra a sárospataki vártemplomot

Az egyházközség idén is megünnepelte a templom bazilika minor rangra emelésének évfordulóját. A pápai kis bazilika (latinul bazilica minor) címet, Szent Erzsébet jubileumi szentévében, 2007-ben adományozta a templomnak XVI. Benedek pápa.

Így lett a sárospataki vártemplom az Egri Főegyházmegye második bazilikája. Ennek tiszteletére minden év október 19-én ünnepi szentmisét mutat be a papság, egy-egy meghívott főcelebráns vezetésével. 2016. október 19-én, Ft. Mikolai Vince pápai prelátus kanonok úr celebrált ünnepi misét, aki a résztvevő hívekkel közösen adott hálát a cím adományozásáért. A hívek közös imádságban kérték az Úristent, hogy a templom élő köveit, az egyházközséget áldja meg hitéletének elmélyülésében. A szentmise után a jelenlévő atyák vezetésével rózsafüzér ájtatosság zárta az ünnepi délutánt.

Feltöltő

Fel