Újabb nagyszerű szakmai eredménnyel büszkélkedhet a Vay Miklós Református Szakképző Iskola

Első helyezést értek el fazekas tanulóink közösségi kategóriában az Országos Ifjúsági Népi Kézműves pályázaton – tudtuk meg Dr. Téglás Zsolt, igazgatótól.

E rangos eseményt kétévenként rendezik meg. Számunkra azért is különleges ez az eredmény, mert kézműves és művészeti iskolákat is magunk mögött tudhatunk, hisz a mi iskolánkban nincs más, ilyen jellegű képzés – nyilatkozta Gécziné Bankus Zsunzsanna tanárnő, a fazekasinasok felkészítő pedagógusa.

A benyújtott pályamunkákat neves szakemberek, etnográfusok, néprajzkutatók és fazekas mesterek zsűrizték.

A korábbi években ezen a pályázaton egyéni kategóriában I. II. III., míg közösségi kategóriában II., III. helyezést értünk el. Az országos (különböző kézműves szekciók) kiállítás és díjátadó ünnepség a Vándorlegény Konferenciával egybekötve október 6-án Debrecenben lesz.

2015szept_vay_fazekasok_eredménye

Feltöltő

Fel