Elindult a Szent Erzsébet Sportnapok rendezvénysorozata

A Szent Erzsébet Kupa Tollaslabdaverseny megrendezésre a Szent Erzsébet Sportnapok keretein belül 2015. január 19-én került  sor. A színvonalas és izgalmas rendezvényen három iskola tanulói vettek részt.  Lelkes és sportszerű mérkőzések után kora délutánra kialakult a végeredmény.

I. hely: Dancsosi Miklós / Szent Erzsébet Katolikus Általános iskola /
II. hely: Melika Sándor / Sárospataki Református Gimnázium Általános Iskolája /
III. hely: Váradi Mátyás / Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola /

A torna legeredményesebb leány versenyzője:
Földi Fanni / Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Nagyhalász /

A torna legsportszerűbb játékosa:
Váradi Mátyás / Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola /

Január 24-én a Szent Erzsébet Kupa Sakkversennyel folytatódott a program. Sárospatak, Sátoraljaújhely és Olaszliszka általános iskoláinak 43 sakkot szerető diákja ült asztalhoz, hogy összemérje tudását. A Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola felújítása miatt új helyszínen, a volt Carolina Óvodában zajlottak a küzdelmek, svájci rendszerben valamint körmérkőzéses formában.  Az egyéni verseny lebonyolítása a diákolimpiai korcsoportokhoz igazodva történt, és a következő eredmények születtek:

I. korcsoport

lányok:
1. Rozgonyi Orsolya (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Iskola, Sárospatak)
2. Tóth Petra (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk., Sárospatak)

fiúk:
1. Brogli Szabolcs (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk., Sárospatak)
2. Brandhuber Milán (II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk., Sárospatak)
3. Krajnyák Bence (II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk., Sárospatak)

 

II. korcsoport

lányok:
1. Gála Nikol (Olaszliszkai Hegyalja Ált. Isk.)
2. Újlaki Ágota (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.,Sátoraljaújhely)
3. Rák Katalin (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.,Sátoraljaújhely)

fiúk:
1. Stumpf Dénes (II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk., Sárospatak)
2. Lukács Gábor (Olaszliszkai Hegyalja Ált. Isk.)
3. Farkas Márk Alex (Olaszliszkai Hegyalja Ált. Isk.)

III. korcsoport

lányok:
1. Szalánczi Flóra (Általános Iskola Tolcsva)
2. Hallók Eszter (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk., Sárospatak)
3. Kurucz Alíz (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk., Sárospatak)

fiúk:
1. Szuetta Mihály (Olaszliszkai Hegyalja Ált. Isk.)
2. Fercsák István (Olaszliszkai Hegyalja Ált. Isk.)
3. Timkó Balázs  (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.,Sátoraljaújhely)

IV. korcsoport

lányok:
1. Balogh Lilla Ágnes (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk., Sárospatak)
2. Homovics Kitti (Olaszliszkai Hegyalja Ált. Isk.)
3. Illés Rebeka (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.,Sátoraljaújhely)

fiúk:
1. Götz Martin (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk., Sárospatak)
2. Kocsis Gergely (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.,Sátoraljaújhely)
3. Dancsosi Miklós (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk., Sárospatak)

Legfiatalabb lány versenyző :Rozgonyi Orsolya (2008)

Legfiatalabb fiú versenyző : Brandhuber Milán (2007)

Legjobb (nem díjazott) hazai versenyző: Szabó Bence.

Továbbra is várjuk a tollaslabda és sakk iránt érdeklődő diákokat a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolába!

Feltöltő

Fel