“Tudni illik, hogy mi illik” témanap a Rákócziban

illik nem illi montázs„Tudni illik, hogy mi illik” témanapot szerveztünk a Sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Ennek a témanapnak egy – A Művelődés Háza és Könyvtára által elnyert  – pályázat biztosította a megvalósítás feltételeit. ( Testvériskolai pályázat – TÁMOP 3.1.14. A – 12/1 – 2013-0029)

2014. október 22-én a gyerekek osztályközösségeikkel egy különleges programsorozatban vehettek részt, amelynek fő eleme az illemtani szabályok megismerése, megtanulása volt. Örömmel vettük tanulóink kíváncsiságát, érdeklődését.
A napi program szervezéséhez sok külső segítséget kaptunk, így 36 változatos helyszínt tudtunk kialakítani. Az alsó tagozat 5, a felső tagozat egy-egy osztálya 6 témakörbe dolgozhatta be magát. Ilyen témakörök voltak: terítés, vendéglátás, orvosnál, beteglátogatás, színház, muzsika,tánc, zene, rendőrségen , a 21. század illemtani szokásai, ügyintézés , telefonálás, az utcán, családi rendezvények, szeretet, tisztelet, ajándékozás, a játék, levél, képeslap, posta, más népek szokásai, a köszönés, netikett, közlekedés és tegeződés.
Minden tanuló elkészíthette saját kis egyedi illemtankönyvét, amelybe napközben feljegyezhette a számára fontos szabályokat. A nap végére az iskola aulájában elhelyezett paravánokon, vitrinekben egy kiállítás árulkodott a nap munkásságáról, üzeneteiről.
Köszönjük iskolánk minden dolgozójának segítő munkáját, külön köszönjük a külső segítséget a következő előadóknak: Balla Noémi, Balogh Mónika, Bágyi Péter, Darmos Éva, Darmos István, Dr.Komáromy Éva, Stofánné Barna Boglárka, Stofán Ferenc, Szajkó József, Dr. Téglás Zsolt, Víghné Fehérvári Zsuzsanna.
Bízunk munkánk hasznosságában, mert senki sem születik úgy, hogy külső hatás (nevelők) nélkül tudjon viselkedni. De minél többen segítenek ebben, annál hamarabb felfedezi a fiatal az íratlan rendszabályok betartásának örömét és jelentőségét, mert udvariasan telefonálni, figyelmesen közlekedni, érthetően köszönni, vagyis a viselkedési alapszabályokat elsajátítani mindenki képes!

„Ha azt akarod,
hogy a világ elismerje emberi rangodat,
ismerd el te is a magad rangját.
S viselkedj annak megfelelően… „
(Márai Sándor)

Géczi Tamásné

Sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

 

További képek itt!

Feltöltő

Fel